Panasonic Electronic Components ERD-S2TJ471V
ERD-S2TJ471V picture photo
Mfg. Part Number
ERD-S2TJ471V
Brief Description
RES 470 OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERD-S2TJ471V.pdf
Availability of ERD-S2TJ471V
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ERD-S2TJ471V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERD-S2TJ471V
Internal Part NumberEIS-ERD-S2TJ471V
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)470
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient-150/ -350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERD-S2TJ471V
Related LinksERD-S2, ERD-S2TJ471V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERD-S2TJ471V Details Description
Related parts for ERD-S2TJ471V
CAP ALUM 8200UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
RES SMD 4.32KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR OPTO REFL 2M PREWIRED MOD datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 192MA 1.89 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
RES 2.4K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
PDSR 40 AMP PLUG W/PEG datasheet.pdf
RES 220K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf