Amphenol Aerospace Operations D38999/20FH21JN-LC
D38999/20FH21JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20FH21JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 21POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20FH21JN-LC.pdf
Availability of D38999/20FH21JN-LC
QUANTITY
D38999/20FH21JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20FH21JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20FH21JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20FH21JN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20FH21JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20FH21JN-LC Details Description
Related parts for D38999/20FH21JN-LC
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
ARRAY FEMALE 200POS 1.3MM GOLD datasheet.pdf
RES SMD 130K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEAVY WALL 1 1/2" BLACK 50' datasheet.pdf
TERM STRIP LP 100POS SMD datasheet.pdf
CAP CER 1PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
FIBER M14 THRUBEAM LONG RANGE R4 datasheet.pdf
MBXL VERT RCPT 2P+24S+2P datasheet.pdf
FIXED IND 1.6NH 600MA 150 MOHM datasheet.pdf