Amphenol Aerospace Operations D38999/20FJ11SN
D38999/20FJ11SN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20FJ11SN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS SKT
Datasheet Download
D38999/20FJ11SN.pdf
Availability of D38999/20FJ11SN
QUANTITY
D38999/20FJ11SN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20FJ11SN
Internal Part NumberEIS-D38999/20FJ11SN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20FJ11SN
Related LinksD38999/, D38999/20FJ11SN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20FJ11SN Details Description
Related parts for D38999/20FJ11SN
CAP CER 120PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN RECEPT IDC 64POS 28-26 AWG datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING .750 X 6" datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.1A 30V datasheet.pdf
BIT SLOTTED 1.2MM X 6.5MM datasheet.pdf