Amphenol Aerospace Operations D38999/20FJ19JN-LC
D38999/20FJ19JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20FJ19JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 19POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20FJ19JN-LC.pdf
Availability of D38999/20FJ19JN-LC
QUANTITY
D38999/20FJ19JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20FJ19JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20FJ19JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20FJ19JN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20FJ19JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20FJ19JN-LC Details Description
Related parts for D38999/20FJ19JN-LC
RES SMD 84.5K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 305 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES 11.3 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 44POS STR DUAL .100" datasheet.pdf
SAFETY MAT 800X1250MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6CLCC datasheet.pdf