Vishay/Dale CRCW1210348KFKEAHP
CRCW1210348KFKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1210348KFKEAHP
Brief Description
RES SMD 348K OHM 1% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW1210348KFKEAHP.pdf
Availability of CRCW1210348KFKEAHP
QUANTITY
CRCW1210348KFKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1210348KFKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW1210348KFKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)348k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1210348KFKEAHP
Related LinksCRCW12103, CRCW1210348KFKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1210348KFKEAHP Details Description
Related parts for CRCW1210348KFKEAHP
IC SOURCE DRIVER 8CHAN 20SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 3.8V 50MA SOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 1KV X7R 1206 datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZ3A PG11 datasheet.pdf
RES 5.97K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 3A 125VAC 5X20MM datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 41MM datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS R/A .100" TIN datasheet.pdf
RES SMD 1.91K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
15POS M PI FILT TY1 PC CONT. datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 15VOUT datasheet.pdf