Amphenol Aerospace Operations D38999/20JA35JD-LC
D38999/20JA35JD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JA35JD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 6C 6#22D SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20JA35JD-LC.pdf
Availability of D38999/20JA35JD-LC
QUANTITY
D38999/20JA35JD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JA35JD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JA35JD-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JA35JD-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JA35JD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JA35JD-LC Details Description
Related parts for D38999/20JA35JD-LC
TERM BLOCK CARD EDGE 12POS GOLD datasheet.pdf
CARD EDGE 20POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 20V 20% 2312 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
RES 301 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES 1.58 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf