Amphenol Aerospace Operations D38999/20JA98SE-LC
D38999/20JA98SE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JA98SE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 3POS SKT
Datasheet Download
D38999/20JA98SE-LC.pdf
Availability of D38999/20JA98SE-LC
QUANTITY
D38999/20JA98SE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JA98SE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JA98SE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JA98SE-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JA98SE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JA98SE-LC Details Description
Related parts for D38999/20JA98SE-LC
HEAT SHRINK YEL 3/16" X 1000' datasheet.pdf
Connector Receptacle 50 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 324K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEATSHRINK END CAP 5.7MM BLK datasheet.pdf
SWITCH SLIDE 4P3T 300MA 125V datasheet.pdf
SENSOR 500PSIS 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
TRIAC 800V 20A datasheet.pdf
LABEL COMP NON-ADH datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X22.86MM datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 25V 2711 datasheet.pdf