Amphenol Aerospace Operations D38999/20JD15SC
D38999/20JD15SC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JD15SC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN RCPT 15POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20JD15SC.pdf
Availability of D38999/20JD15SC
QUANTITY
D38999/20JD15SC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JD15SC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JD15SC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JD15SC
Related LinksD38999/, D38999/20JD15SC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JD15SC Details Description
Related parts for D38999/20JD15SC
IDC CABLE - MSC26K/MC26F/MPK26K datasheet.pdf
CAP CER 560PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 29POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 121K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
MML51 SW LENS RECT NO LEGEND datasheet.pdf
RES 21.1 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES 100 OHM 35W 5% TO220 datasheet.pdf