Amphenol Aerospace Operations D38999/20JD15SN-LC
D38999/20JD15SN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JD15SN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 15POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20JD15SN-LC.pdf
Availability of D38999/20JD15SN-LC
QUANTITY
D38999/20JD15SN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JD15SN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JD15SN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JD15SN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JD15SN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JD15SN-LC Details Description
Related parts for D38999/20JD15SN-LC
AC/DC CONVERTER 5V 60W datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES 590 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE PIN datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 50MA 410 MOHM datasheet.pdf