Amphenol Aerospace Operations D38999/20JD18HN-LC
D38999/20JD18HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JD18HN-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 18POS PIN
Datasheet Download
D38999/20JD18HN-LC.pdf
Availability of D38999/20JD18HN-LC
QUANTITY
D38999/20JD18HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JD18HN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JD18HN-LC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JD18HN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JD18HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JD18HN-LC Details Description
Related parts for D38999/20JD18HN-LC
RES ARRAY 3 RES 270K OHM 6SIP datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED ORANGE 2MM ROUND T/H datasheet.pdf
RECEIVER REMOTE CTRL 37.9KHZ L datasheet.pdf
CAP CER 470PF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 90POS datasheet.pdf
INSERT MALE 24POS+1GND SCREW datasheet.pdf
CBL 1COND 18AWG SHLD BLK 305M datasheet.pdf
G-INS-PG36-L68N-NNES-S datasheet.pdf
CRYSTAL 8.000000 MHZ datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 780MA 900 MOHM TH datasheet.pdf