Amphenol Aerospace Operations D38999/20JD18JB-LC
D38999/20JD18JB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JD18JB-LC
Brief Description
CONN RCPT 18POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20JD18JB-LC.pdf
Availability of D38999/20JD18JB-LC
QUANTITY
D38999/20JD18JB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JD18JB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JD18JB-LC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JD18JB-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JD18JB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JD18JB-LC Details Description
Related parts for D38999/20JD18JB-LC
RES SMD 22.1 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN SPRING 58POS DUAL .370 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 630VDC AXIAL datasheet.pdf
RES 583 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 215K OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
RES 22.6 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.26K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH LATCHING 3 W/LED WHITE datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf