Amphenol Aerospace Operations D38999/20JD19JC-LC
D38999/20JD19JC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JD19JC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS SKT
Datasheet Download
D38999/20JD19JC-LC.pdf
Availability of D38999/20JD19JC-LC
QUANTITY
D38999/20JD19JC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JD19JC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JD19JC-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JD19JC-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JD19JC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JD19JC-LC Details Description
Related parts for D38999/20JD19JC-LC
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V SOT223 datasheet.pdf
CAP CER 1UF 6.3V X5R 0603 datasheet.pdf
RES 374K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM RING NON INS 22-18AWG datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 18 OHM 265V datasheet.pdf
RES SMD 23.7K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 10V 10% AXIAL datasheet.pdf
CONTACT CRIMP D-SUB PLUG 20-30A datasheet.pdf
COMMON MODE CHOKE 43MH .3A T/H datasheet.pdf
CONN HDR 20POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf