Amphenol Aerospace Operations D38999/20JE99PE-LC
D38999/20JE99PE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JE99PE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 23POS PIN
Datasheet Download
D38999/20JE99PE-LC.pdf
Availability of D38999/20JE99PE-LC
QUANTITY
D38999/20JE99PE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JE99PE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JE99PE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JE99PE-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JE99PE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JE99PE-LC Details Description
Related parts for D38999/20JE99PE-LC
RES SMD 931K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 1.5KV X7R 1812 datasheet.pdf
IC POWER MANAGEMENT 48-TQFN datasheet.pdf
RES 2.37 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.15K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR HAND TYPE 20MM NPN 1592MM datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14TSSOP datasheet.pdf
SCHNITTMESSER datasheet.pdf
ANTENNA datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf