Amphenol Aerospace Operations D38999/20JF11HB
D38999/20JF11HB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JF11HB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN
Datasheet Download
D38999/20JF11HB.pdf
Availability of D38999/20JF11HB
QUANTITY
D38999/20JF11HB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JF11HB
Internal Part NumberEIS-D38999/20JF11HB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JF11HB
Related LinksD38999/, D38999/20JF11HB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JF11HB Details Description
Related parts for D38999/20JF11HB
CIR BRKR THRM 15A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5.08MM 2POS PCB datasheet.pdf
MODEM SOCKET GPRS EU QUAD-BAND datasheet.pdf
CIR BRKR 50MA 277VAC 80VDC datasheet.pdf
CONN RING TIN 350-450MCM 1/2" datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS STR 3.5MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 1.41A 70 MOHM SMD datasheet.pdf