Amphenol Aerospace Operations D38999/20JG39AA
D38999/20JG39AA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JG39AA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS PIN
Datasheet Download
D38999/20JG39AA.pdf
Availability of D38999/20JG39AA
QUANTITY
D38999/20JG39AA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JG39AA
Internal Part NumberEIS-D38999/20JG39AA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JG39AA
Related LinksD38999/, D38999/20JG39AA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JG39AA Details Description
Related parts for D38999/20JG39AA
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
SENSOR 3000PSI M10-1.25 FEM 1-5V datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONN SCKT BACKPLATE FOR LGA1366 datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
IC PWR SWITCH USB 2A SOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-3.3V 4W datasheet.pdf