Amphenol Aerospace Operations D38999/20JG41HA
D38999/20JG41HA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JG41HA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS PIN
Datasheet Download
D38999/20JG41HA.pdf
Availability of D38999/20JG41HA
QUANTITY
D38999/20JG41HA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JG41HA
Internal Part NumberEIS-D38999/20JG41HA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JG41HA
Related LinksD38999/, D38999/20JG41HA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JG41HA Details Description
Related parts for D38999/20JG41HA
SOLDER TIP 1/64" LONG CONICAL datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 24VA THRU HOLE datasheet.pdf
RES SMD 2.37KOHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2MHZ RRO 8UMAX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
DC/DC CONV 5.2KV ISO SIP7 TH 2W datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS SKT datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 25V X6S 1206 datasheet.pdf
Connector Socket 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf