Amphenol Aerospace Operations D38999/20JG41PA-LC
D38999/20JG41PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JG41PA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS PIN
Datasheet Download
D38999/20JG41PA-LC.pdf
Availability of D38999/20JG41PA-LC
QUANTITY
D38999/20JG41PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JG41PA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JG41PA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JG41PA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JG41PA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JG41PA-LC Details Description
Related parts for D38999/20JG41PA-LC
CAP ALUM 120UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS 5.08MM datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 1A DO214AC datasheet.pdf
SENSOR FORCE SURF MOUNT 3.3LBS datasheet.pdf
CONN PLUG STRAIGHT 32POS W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 17POS VERT .100 GOLD datasheet.pdf
CLIMATE CONTROL 4500BTU TOP MNT datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 50A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
CABLE 5POS datasheet.pdf