Amphenol Aerospace Operations D38999/20JH21JD-LC
D38999/20JH21JD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JH21JD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS SKT
Datasheet Download
D38999/20JH21JD-LC.pdf
Availability of D38999/20JH21JD-LC
QUANTITY
D38999/20JH21JD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JH21JD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JH21JD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JH21JD-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JH21JD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JH21JD-LC Details Description
Related parts for D38999/20JH21JD-LC
CONN HOUSING RCPT 4POS CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 1A 8SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
MODEL 312 TAP SWITCH 30A 300V datasheet.pdf