Amphenol Aerospace Operations D38999/20JH21PB
D38999/20JH21PB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JH21PB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS PIN
Datasheet Download
D38999/20JH21PB.pdf
Availability of D38999/20JH21PB
QUANTITY
D38999/20JH21PB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JH21PB
Internal Part NumberEIS-D38999/20JH21PB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JH21PB
Related LinksD38999/, D38999/20JH21PB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JH21PB Details Description
Related parts for D38999/20JH21PB
IC CPU SUPERV 4K EE RST LO 8MSOP datasheet.pdf
IC MONITOR RESET 2.55V SOT23 datasheet.pdf
IC DRIVER LO/HI SIDE OCT 28SOIC datasheet.pdf
CONN TERM BLK 14POS 5.08MM VERT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
ANVIL datasheet.pdf
RES 680 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X22.86MM datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS CABLE PIN datasheet.pdf