Amphenol Aerospace Operations D38999/20JH53HN-LC
D38999/20JH53HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JH53HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 53POS PIN
Datasheet Download
D38999/20JH53HN-LC.pdf
Availability of D38999/20JH53HN-LC
QUANTITY
D38999/20JH53HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JH53HN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JH53HN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JH53HN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JH53HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JH53HN-LC Details Description
Related parts for D38999/20JH53HN-LC
CAP ALUM 1000UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 82PF 500V 1111 datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
MOSFET N CH 650V 15A PWRFLT8X8HV datasheet.pdf
07 MALE CRIMP S/BORE F/LATCHED datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
INSERT RJ45 JACK TO IDC CON BULK datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP CER 47PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf