Amphenol Aerospace Operations D38999/20JH53JN-LC
D38999/20JH53JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JH53JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 53POS SKT
Datasheet Download
D38999/20JH53JN-LC.pdf
Availability of D38999/20JH53JN-LC
QUANTITY
D38999/20JH53JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JH53JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JH53JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JH53JN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JH53JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JH53JN-LC Details Description
Related parts for D38999/20JH53JN-LC
GDT 250V 20KA datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 60A TO220AB datasheet.pdf
RES 78.7K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.24K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DGTL ISO 3.75KV GEN PURP 20SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RELAY datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 100V T/H datasheet.pdf