Amphenol Aerospace Operations D38999/20JH55AA
D38999/20JH55AA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JH55AA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN
Datasheet Download
D38999/20JH55AA.pdf
Availability of D38999/20JH55AA
QUANTITY
D38999/20JH55AA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JH55AA
Internal Part NumberEIS-D38999/20JH55AA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JH55AA
Related LinksD38999/, D38999/20JH55AA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JH55AA Details Description
Related parts for D38999/20JH55AA
SENSOR PRESSURE 15PSIG SMD datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 400MA 1.33 OHM datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 6.3V 10% 2917 datasheet.pdf
SWITCH UNIT 40MM SELECT MOM datasheet.pdf
CONN RCPT 16 POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 75 OHM 10W 5% RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS T/H datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 0.6-3.3V 165W datasheet.pdf
LED MOD COB 3500K 90CRI 4KLM datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 4.4A 25 MOHM SMD datasheet.pdf