Amphenol Aerospace Operations D38999/20JH55AB
D38999/20JH55AB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JH55AB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN
Datasheet Download
D38999/20JH55AB.pdf
Availability of D38999/20JH55AB
QUANTITY
D38999/20JH55AB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JH55AB
Internal Part NumberEIS-D38999/20JH55AB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JH55AB
Related LinksD38999/, D38999/20JH55AB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JH55AB Details Description
Related parts for D38999/20JH55AB
IC BUS TRANSCVR TRI-ST SOT23-6 datasheet.pdf
IC HEX SCHMITT TRIGGER 14-TSSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSHWHEEL datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 1.5A 70 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING 3/32" BK 25' datasheet.pdf
DIL FEMALE SMALL BORE CRIMP CONN datasheet.pdf
CONN HEADER 56POS R/A .100" GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125" datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/20W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS CABLE PIN datasheet.pdf