Sumida Corporation CDRH50D28RNP-330MC
CDRH50D28RNP-330MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH50D28RNP-330MC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 33UH 980MA 248 MOHM
Datasheet Download
CDRH50D28RNP-330MC.pdf
Availability of CDRH50D28RNP-330MC
QUANTITY
CDRH50D28RNP-330MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH50D28RNP-330MC
Internal Part NumberEIS-CDRH50D28RNP-330MC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH50D28R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±20%
Current Rating980mA
Current - Saturation940mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)248 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH50D28RNP-330MC
Related LinksCDRH50D28, CDRH50D28RNP-330MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH50D28RNP-330MC Details Description
Related parts for CDRH50D28RNP-330MC
FUSE GLASS 600MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 39.2K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
POE INJECTOR 60W RACK datasheet.pdf
RES 80.6 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.27UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
A4 DRIVE SINGLE & THREE PHASE datasheet.pdf
DIODE ZENER 3V 500MW B-SQ MELF datasheet.pdf
RES SMD 9.53KOHM 0.5% 1/32W 0201 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
350 TB SOC CLO WF RA THR datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 1A 300 MOHM SMD datasheet.pdf