Amphenol Aerospace Operations D38999/20JH55JD
D38999/20JH55JD picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JH55JD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN RCPT 55POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20JH55JD.pdf
Availability of D38999/20JH55JD
QUANTITY
D38999/20JH55JD Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JH55JD
Internal Part NumberEIS-D38999/20JH55JD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JH55JD
Related LinksD38999/, D38999/20JH55JD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JH55JD Details Description
Related parts for D38999/20JH55JD
TRANS NPN DARL 80V 1A TO-126 datasheet.pdf
RES SMD 51K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
TERM BLOCK 8POS ANG ENT 5MM PCB datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 100V BP 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 100V SCREW datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 11POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 6POS HL LOW P datasheet.pdf