Amphenol Aerospace Operations D38999/20JJ19PB-LC
D38999/20JJ19PB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JJ19PB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN
Datasheet Download
D38999/20JJ19PB-LC.pdf
Availability of D38999/20JJ19PB-LC
QUANTITY
D38999/20JJ19PB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JJ19PB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JJ19PB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JJ19PB-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JJ19PB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JJ19PB-LC Details Description
Related parts for D38999/20JJ19PB-LC
CONN SOCKET 60PIN GOLD W/KEY datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.079" (2.00mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
Connector Receptacle 7 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT WALL MNT 24POS W/SCKT datasheet.pdf
FILTER FEEDTHROUGH DC 16A Y4 datasheet.pdf