Amphenol Aerospace Operations D38999/20JJ24PD-LC
D38999/20JJ24PD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JJ24PD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 24POS PIN
Datasheet Download
D38999/20JJ24PD-LC.pdf
Availability of D38999/20JJ24PD-LC
QUANTITY
D38999/20JJ24PD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JJ24PD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JJ24PD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JJ24PD-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JJ24PD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JJ24PD-LC Details Description
Related parts for D38999/20JJ24PD-LC
RES SMD 19.1 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SUP TEK-TRAY 22-3/4X17-1/2X2-1/2 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 6.04 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
TRIMMER 20 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
RES 0.16 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 8 (Power) Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
DSUB 25W3 F PCR/A G datasheet.pdf
CAP POLY 82UF 20% 63V T/H datasheet.pdf