Amphenol Aerospace Operations D38999/20JJ29PB-LC
D38999/20JJ29PB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JJ29PB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 29POS PIN
Datasheet Download
D38999/20JJ29PB-LC.pdf
Availability of D38999/20JJ29PB-LC
QUANTITY
D38999/20JJ29PB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JJ29PB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JJ29PB-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JJ29PB-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JJ29PB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JJ29PB-LC Details Description
Related parts for D38999/20JJ29PB-LC
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W datasheet.pdf
CONN RECEPT 16POS MALE PANEL MT datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 2.6A 39 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 12PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-36VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
BASIC VERT SENSOR MOUNT STAND datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 138MA 6.96 OHM datasheet.pdf
RES 2.5K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf