Amphenol Aerospace Operations D38999/20JJ43HA-LC
D38999/20JJ43HA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JJ43HA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 43POS PIN
Datasheet Download
D38999/20JJ43HA-LC.pdf
Availability of D38999/20JJ43HA-LC
QUANTITY
D38999/20JJ43HA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JJ43HA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JJ43HA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JJ43HA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JJ43HA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JJ43HA-LC Details Description
Related parts for D38999/20JJ43HA-LC
TRIMMER 50K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
RES SMD 40.2K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 555MA 1.1 OHM SMD datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 3.0V SOT89-3 datasheet.pdf
CONN MAG-MATE LEAF 20-21.5AWG datasheet.pdf
RES 11.5K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS W/SKT INLINE datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 10W 5V 1A datasheet.pdf
IC CPLD 512MC 3.5NS 176TQFP datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 300MW SOT23 datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 1.3W DO41 datasheet.pdf