Amphenol Aerospace Operations D38999/20JJ43PN-LC
D38999/20JJ43PN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JJ43PN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 43POS PIN
Datasheet Download
D38999/20JJ43PN-LC.pdf
Availability of D38999/20JJ43PN-LC
QUANTITY
D38999/20JJ43PN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JJ43PN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JJ43PN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JJ43PN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JJ43PN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JJ43PN-LC Details Description
Related parts for D38999/20JJ43PN-LC
RES SMD 487 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
RES SMD 17.4 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
BOX ALUM BLACK 6.02"L X 3.27"W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 3A 125V datasheet.pdf
LED COOL WHITE CLEAR 5MM RND T/H datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A SMA datasheet.pdf
IC BUFFER ZERO DELAY 3.3V 8-SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 64 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
MT-EDGE CRIM CONTACT datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 4A SYNC datasheet.pdf