Amphenol Aerospace Operations D38999/20JJ61AD
D38999/20JJ61AD picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JJ61AD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS PIN
Datasheet Download
D38999/20JJ61AD.pdf
Availability of D38999/20JJ61AD
QUANTITY
D38999/20JJ61AD Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JJ61AD
Internal Part NumberEIS-D38999/20JJ61AD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JJ61AD
Related LinksD38999/, D38999/20JJ61AD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JJ61AD Details Description
Related parts for D38999/20JJ61AD
IC TRANSCVR DUAL N-INV 48TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 70POS .100" DBL PCB datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.2A SC70-5 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS PIN datasheet.pdf
DIE MTR 160 datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 30POS GOLD datasheet.pdf