Amphenol Aerospace Operations D38999/20JJ61HC-LC
D38999/20JJ61HC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JJ61HC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS PIN
Datasheet Download
D38999/20JJ61HC-LC.pdf
Availability of D38999/20JJ61HC-LC
QUANTITY
D38999/20JJ61HC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JJ61HC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JJ61HC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JJ61HC-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JJ61HC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JJ61HC-LC Details Description
Related parts for D38999/20JJ61HC-LC
HEX STANDOFF 4-40 BRASS 5/8" datasheet.pdf
RES 5.76M OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
INTERFACE CBL DSUB FEMALE W/SCRW datasheet.pdf
RES SMD 1.21KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
CAP CER 150PF 400VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP-ACTING datasheet.pdf
XCEDE 6PVH 6COL 3W LEFT datasheet.pdf
TVS DIODE 36VWM 58.1VC PLAD datasheet.pdf
TOOL ACCY datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 6.8K OHM 0804 datasheet.pdf