Amphenol Aerospace Operations D38999/20KD19JD-LC
D38999/20KD19JD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20KD19JD-LC
Brief Description
TV 19C 19#20 SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20KD19JD-LC.pdf
Availability of D38999/20KD19JD-LC
QUANTITY
D38999/20KD19JD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20KD19JD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20KD19JD-LC
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20KD19JD-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20KD19JD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20KD19JD-LC Details Description
Related parts for D38999/20KD19JD-LC
TIP SHARP STAIN-STEEL .04" DMM datasheet.pdf
RES SMD 37.4K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
TERM BLOCK 22POS 45DEG ENTRY 5MM datasheet.pdf
IC SRAM 72KBIT 20NS 80TQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 187K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 6.98 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP CER 12PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
HELASIGN MARKER BOOK 1X.75X3" datasheet.pdf
350 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 19 F SLVR datasheet.pdf