Amphenol Aerospace Operations D38999/20KH35SA-LC
D38999/20KH35SA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20KH35SA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 100C 100#22D SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20KH35SA-LC.pdf
Availability of D38999/20KH35SA-LC
QUANTITY
D38999/20KH35SA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20KH35SA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20KH35SA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20KH35SA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20KH35SA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20KH35SA-LC Details Description
Related parts for D38999/20KH35SA-LC
IC OPAMP DIFF 350MHZ 8MSOP datasheet.pdf
CONN HEADER BRKWAY 8POS SGL .100 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP FILM 0.018UF 5% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
CIRCULAR CONN HARAX M12 L4 F datasheet.pdf
RES 34.8 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
GDT 400V 20KA datasheet.pdf
DO-35 5% TOLERANCE datasheet.pdf
CONN HDR 20POS 1.27MM datasheet.pdf