Amphenol Aerospace Operations D38999/20KJ11SN-LC
D38999/20KJ11SN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20KJ11SN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 11C 2#20 9#10 SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20KJ11SN-LC.pdf
Availability of D38999/20KJ11SN-LC
QUANTITY
D38999/20KJ11SN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20KJ11SN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20KJ11SN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20KJ11SN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20KJ11SN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20KJ11SN-LC Details Description
Related parts for D38999/20KJ11SN-LC
RES SMD 2.49KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 20MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 5K OHM 16DIP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 8KB FLASH 38TSSOP datasheet.pdf
RES 280 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 90.9K OHM 1/2W .25% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3.5A SYNC 16MSOP datasheet.pdf