Amphenol Aerospace Operations D38999/20KJ19AN
D38999/20KJ19AN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20KJ19AN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 19C 19#12 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20KJ19AN.pdf
Availability of D38999/20KJ19AN
QUANTITY
D38999/20KJ19AN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20KJ19AN
Internal Part NumberEIS-D38999/20KJ19AN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20KJ19AN
Related LinksD38999/, D38999/20KJ19AN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20KJ19AN Details Description
Related parts for D38999/20KJ19AN
FILTER LINE 99MH 0.4A TYPE 19N datasheet.pdf
RES SMD 56.2 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR HOTPOT 20K OHM 400MM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
IC UART FIFO 64B 32QFN datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 25V 10% 1206 datasheet.pdf
RES SMD 66.5 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVER 2CH 6A 8TDFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CAP CER 150PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 8.2 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf