Amphenol Aerospace Operations D38999/20KJ19HN-LC
D38999/20KJ19HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20KJ19HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 19C 19#12 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20KJ19HN-LC.pdf
Availability of D38999/20KJ19HN-LC
QUANTITY
D38999/20KJ19HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20KJ19HN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20KJ19HN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20KJ19HN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20KJ19HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20KJ19HN-LC Details Description
Related parts for D38999/20KJ19HN-LC
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 R/A datasheet.pdf
CONN D-SUB RCPT HSING 21C4 MIX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
RES 200 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 45.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.82 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 24PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf