Amphenol Aerospace Operations D38999/20KJ43BN
D38999/20KJ43BN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20KJ43BN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 43C 23#20 20#16 SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20KJ43BN.pdf
Availability of D38999/20KJ43BN
QUANTITY
D38999/20KJ43BN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20KJ43BN
Internal Part NumberEIS-D38999/20KJ43BN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20KJ43BN
Related LinksD38999/, D38999/20KJ43BN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20KJ43BN Details Description
Related parts for D38999/20KJ43BN
DIODE ZENER 39V 1W SMA datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 3/8-24UNF .5-4.5V datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle/Tab 18-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS 7.62MM datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 56MM datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
SURGE PROTECTION DEVICE datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X22.86MM T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 1.8V datasheet.pdf