Amphenol Aerospace Operations D38999/20LF11HB-LC
D38999/20LF11HB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20LF11HB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 11C 11#16 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20LF11HB-LC.pdf
Availability of D38999/20LF11HB-LC
QUANTITY
D38999/20LF11HB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20LF11HB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20LF11HB-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20LF11HB-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20LF11HB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20LF11HB-LC Details Description
Related parts for D38999/20LF11HB-LC
RES SMD 6.04 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV 15V TO263 datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 75V 200MA SOT563 datasheet.pdf
RES SMD 511K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SW LIMT SPDT 10A TOP ROL PLNGR datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
RES 69.8K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES 101 OHM 2W 0.1% RADIAL datasheet.pdf