Amphenol Aerospace Operations D38999/20MD19HN-LC
D38999/20MD19HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MD19HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MD19HN-LC.pdf
Availability of D38999/20MD19HN-LC
QUANTITY
D38999/20MD19HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MD19HN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MD19HN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MD19HN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MD19HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MD19HN-LC Details Description
Related parts for D38999/20MD19HN-LC
RES SMD 422K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.1MHZ 8SO datasheet.pdf
RES SMD 102 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC DIODE MODULE BOD 0.9A 2300V datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
SLIDE, FEED datasheet.pdf
IC CTRLR U-QFN3030-16 datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 15W datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf