Amphenol Aerospace Operations D38999/20ME26SB-LC
D38999/20ME26SB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ME26SB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS SKT
Datasheet Download
D38999/20ME26SB-LC.pdf
Availability of D38999/20ME26SB-LC
QUANTITY
D38999/20ME26SB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ME26SB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20ME26SB-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ME26SB-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20ME26SB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ME26SB-LC Details Description
Related parts for D38999/20ME26SB-LC
HOOK-UP STRND 16AWG WHITE 50' datasheet.pdf
IC TOUCH SCREEN CONTROL 48-VQFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 datasheet.pdf
IC SUPERCAP CHRGR DIO/MON 12DFN datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
RES 102.3K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK BST 3.3V 0.8A 10WSON datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 28POS datasheet.pdf