Amphenol Aerospace Operations D38999/20MF11HB-LC
D38999/20MF11HB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MF11HB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MF11HB-LC.pdf
Availability of D38999/20MF11HB-LC
QUANTITY
D38999/20MF11HB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MF11HB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MF11HB-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MF11HB-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MF11HB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MF11HB-LC Details Description
Related parts for D38999/20MF11HB-LC
IC SUPERVISOR ACTIVE HI SOT23-3 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Female Sockets 68 Position Through Hole, Right Angle Kinked Pin datasheet.pdf
OSC XO 16.182539MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
17 CIR MTA-100 ASSY TAPE LF datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 562 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SIGNAL CONVERTER/DISCONNECTOR datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.6A SOT-2233L datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
2.5 V to 5.5 V, 500 uA, 2-Wire Interface Quad Voltage Output, 8-/10-/12-Bit DACs IC datasheet.pdf