Amphenol Aerospace Operations D38999/20MG16HA-LC
D38999/20MG16HA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MG16HA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MG16HA-LC.pdf
Availability of D38999/20MG16HA-LC
QUANTITY
D38999/20MG16HA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MG16HA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MG16HA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MG16HA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MG16HA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MG16HA-LC Details Description
Related parts for D38999/20MG16HA-LC
CAP THIN FILM 0.5PF 100V 0603 datasheet.pdf