Amphenol Aerospace Operations D38999/20MG16JC-LC
D38999/20MG16JC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MG16JC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS SKT
Datasheet Download
D38999/20MG16JC-LC.pdf
Availability of D38999/20MG16JC-LC
QUANTITY
D38999/20MG16JC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MG16JC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MG16JC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MG16JC-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MG16JC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MG16JC-LC Details Description
Related parts for D38999/20MG16JC-LC
TRANS 2NPN PREBIAS 0.15W SMINI5 datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE D 30 CKTS LGT 30 datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
LED ASSY 0.150" 5MM AMB DIFF 2LD datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
FUSE 60A NON-FUSIBLE AC DISC datasheet.pdf