Amphenol Aerospace Operations D38999/20MG16JD
D38999/20MG16JD picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MG16JD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS SKT
Datasheet Download
D38999/20MG16JD.pdf
Availability of D38999/20MG16JD
QUANTITY
D38999/20MG16JD Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MG16JD
Internal Part NumberEIS-D38999/20MG16JD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MG16JD
Related LinksD38999/, D38999/20MG16JD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MG16JD Details Description
Related parts for D38999/20MG16JD
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125 SQ WW datasheet.pdf
BOARD DEMO 1.5V X 2.4V LDO REG datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLASH 8K 40DIP datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 5A 16 MOHM SMD datasheet.pdf
TRIMMER 100 OHM 1W HOOK datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 7.5NS 100MBGA datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 68POS datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 180 OHM 4SIP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
AB 8C 8#16 PIN PLUG datasheet.pdf
103 dB, 192 kHz 6-Channel D/A Converter IC datasheet.pdf