Amphenol Aerospace Operations D38999/20MG16PD-LC
D38999/20MG16PD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MG16PD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MG16PD-LC.pdf
Availability of D38999/20MG16PD-LC
QUANTITY
D38999/20MG16PD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MG16PD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MG16PD-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MG16PD-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MG16PD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MG16PD-LC Details Description
Related parts for D38999/20MG16PD-LC
FIXED IND 15MH 47MA 113 OHM TH datasheet.pdf
FAN IMP MTRZD 404X188MM 115VAC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 32BIT 96BGA datasheet.pdf
RES SMD 100M OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
TARGET CABLE 100-PIN FOR TMS470 datasheet.pdf
RES 120K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf