Amphenol Aerospace Operations D38999/20MG39AC
D38999/20MG39AC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MG39AC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MG39AC.pdf
Availability of D38999/20MG39AC
QUANTITY
D38999/20MG39AC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MG39AC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MG39AC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MG39AC
Related LinksD38999/, D38999/20MG39AC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MG39AC Details Description
Related parts for D38999/20MG39AC
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 19POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 1200V 107A PWS-C datasheet.pdf
CABLE 2M CS1 I/O 2 BLOCK datasheet.pdf
RES 28 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 5PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CABLE datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
OSC MEMS 133.33MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 82K OHM 14SOIC datasheet.pdf