Xilinx XC3030-100TQ100CSPC0107
XC3030-100TQ100CSPC0107 picture photo
Mfg. Part Number
XC3030-100TQ100CSPC0107
Brief Description
Field Programmable Gate Array, 100 CLBs, 1500 Gates, 100MHz, CMOS, PQFP100 IC
Datasheet Download
XC3030-100TQ100CSPC0107.pdf
Availability of XC3030-100TQ100CSPC0107
QUANTITY
XC3030-100TQ100CSPC0107 Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3030-100TQ100CSPC0107
Internal Part NumberEIS-XC3030-100TQ100CSPC0107
Delivery TimeIn stock, ship XC3030-100TQ100CSPC0107 today
SeriesXC3030-100TQ
Lifecycle statusDiscontinued
RoHS StatusContact us
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs100
Number of Terminals100
TechnologyCMOS
Feature100 CLBS, 1500 GATES
Package CodeLFQFP
Package ShapeSQUARE
Package StyleFLATPACK, LOW PROFILE, FINE PITCH Meter
Surface MountYES
Width14 mm
Length14 mm
Moisture Sensitivity Level-
Peak Reflow Temperature (Cel)-
Combinatorial Delay of a CLB-Max7 ns
alternatesXC3030-100TQ100C-1407890426
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC3030-100TQ100CSPC0107
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3030-100TQ100CSPC0107
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC3030-100T, XC3030-100TQ100CSPC0107 Datasheet, Xilinx Distributor
XC3030-100TQ100CSPC0107 Details Description
Related parts for XC3030-100TQ100CSPC0107
DMM PH INTELLIGENT WITH PROBE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN MALE M12 8PS STR 10M CABLE datasheet.pdf
RES 4.32K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 11 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 50V D2PAK datasheet.pdf
GK NICU NRS PU V0 REC datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.2V 48W datasheet.pdf