Amphenol Aerospace Operations D38999/20MG39JA-LC
D38999/20MG39JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MG39JA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS SKT
Datasheet Download
D38999/20MG39JA-LC.pdf
Availability of D38999/20MG39JA-LC
QUANTITY
D38999/20MG39JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MG39JA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MG39JA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MG39JA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MG39JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MG39JA-LC Details Description
Related parts for D38999/20MG39JA-LC
IC OPAMP GP 1MHZ RRO SC70-5 datasheet.pdf
IC DAC 8BIT OCTAL W/AMP 24-DIP datasheet.pdf
MCU 32BIT 128K FLASH 144-LFBGA datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
RES 133 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
13W6 FE ANG_50 OHMS S4_BRACKET_C datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 44 Position Through Hole Solder datasheet.pdf