Amphenol Aerospace Operations D38999/20MG39JD
D38999/20MG39JD picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MG39JD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS SKT
Datasheet Download
D38999/20MG39JD.pdf
Availability of D38999/20MG39JD
QUANTITY
D38999/20MG39JD Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MG39JD
Internal Part NumberEIS-D38999/20MG39JD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MG39JD
Related LinksD38999/, D38999/20MG39JD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MG39JD Details Description
Related parts for D38999/20MG39JD
IC CRIMZON Z8 MCU OTP 4K 28DIP datasheet.pdf
DIR COUPLER 17.65DB 2450MHZ datasheet.pdf
RES SMD 66.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 205 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 35MA 640 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.012 OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf